Konsultacje
psychologiczne
To krótkoterminowe spotkania, które mają na celu udzielenie wsparcia w rozwiązaniu konkretnych, bieżących trudności emocjonalnych lub psychicznych. Pomagają w radzeniu sobie z chwilowymi kryzysami, stresującymi sytuacjami, wątpliwościami lub problemami, które nie wymagają długoterminowej terapii. Celem takich konsultacji jest szybkie zrozumienie problemu, wskazanie możliwych rozwiązań oraz nauczenie skutecznych strategii radzenia sobie z trudnościami w danym momencie. Doraźne konsultacje są okazją do uzyskania fachowej porady i wsparcia bez konieczności angażowania się w długotrwały proces terapeutyczny.
Zobacz jak przebiega konsultacja osoby dorosłej
1 do 3 spotkań. Pierwsze spotkania pozwalają rozpoznać potrzeby Klienta i lepiej zrozumieć problem. Czasami są wystarczające, aby go rozwiązać, czasami potrzebne jest podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii.
Zawarcie kontraktu. Po konsultacjach, gdy obie strony mają zgodę co do potrzeby dalszych spotkań, podpisywany jest kontrakt określający zasady, cele i częstotliwość sesji.
Zobacz jak przebiega konsultacja dziecka
Spotkanie z Rodzicami lub Opiekunami Prawnymi bez udziału Dziecka, mające na celu rozpoznanie sytuacji rodzinnej i problemów, z jakimi zmaga się dziecko.
1 do 3 spotkań. Spotkanie z udziałem Dziecka i Rodziców/Opiekunów, podczas którego terapeuta przygląda się Dziecku i dynamice rodzinnej. W niektórych przypadkach spotkania odbywają się również tylko z dzieckiem.
Spotkanie bez Dziecka, gdzie omawiane są wstępne wnioski i rekomendowana forma dalszego wsparcia.
Słuchamy, pomagamy, leczymy.
Jeśli masz pytania lub chcesz umówić wizytę, skontaktuj się z nami.